Materiały pomocnicze do ćwiczeń z histopatologii zwierząt

Materiały pomocnicze do ćwiczeń z histopatologii zwierząt

Dostępność:w magazynie 4 egz.
Czas realizacji:24 h
ISBN:978-83-7244-939-9
Kod tytułu:59000
Szerokość:170 mm
Wysokość:240 mm
20,00 zł
Cena netto: 19,05 zł
(5% VAT)
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 103
Miejsce wydania Warszawa
Numer wydania 2
Oprawa miękka
Rok wydania 2008
Typ Książka
Język polski
Rozwój wiedzy weterynaryjnej i poszerzanie się zakresu wiadomości, z którymi powinien zaznajomić się student, stwarza konieczność jak najlepszego wykorzystania czasu przeznaczonego na zajęcia praktyczne. Ćwiczenia mikroskopowe wtedy mogą przynieść pełną korzyść uczącemu się, jeśli będzie on teoretycznie przygotowany do przerabianych tematów.
Niniejszy przewodnik ma stanowić pomoc w teoretycznym przygotowaniu do zajęć. Ma także służyć pomocą w poznaniu podstawowych zmian anatomopatologicznych w obrazie mikroskopowym, co stanowi uzupełnienie obserwacji makroskopowych.
W związku z tym przy omawianiu poszczególnych tematów podane zostały krótkie informacje na temat etiologii, patogenezy i obrazu makroskopowego zmian celem uświadomienia, że histopatologii nie można traktować jako dziedziny oderwanej od całości zagadnień.
Ten krótki zarys nie wyczerpuje bogactwa zmian histopatologicznych towarzyszących różnym procesom chorobowym. Wskazane jest poszerzanie wiedzy opartej na odpowiednich opracowaniach podręcznikowych.
Wstęp, Elżbieta Malicka


Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.