Zarządzanie środowiskiem (miękka)

Zarządzanie środowiskiem

Dostępność:w magazynie 1 egz.
Czas realizacji:24 h
ISBN:83-208-1182-1
EAN:9788320811827
Kod tytułu:44300
Szerokość:162 mm
Wysokość:238 mm
42,00 zł
15,00 zł
Cena netto: 14,29 zł
(5% VAT)
Ilość stron 402
Miejsce wydania Warszawa
Oprawa twarda
Rok wydania 1998
Typ Książka
PKWiU 58.11.1
W promocji tak
Język polski
W Polsce od pewnego aasu obserwuje się wzrost zainteresowania ochroną środowiska. Niestety, świadomość ekologiczna naszego społeaeństwa jest najczęściej ograniczona jedynie do oceny (zwykle negatywnej) stanu środowiska. Niezbędne jest natomiast zrozumienie konieczności podejmowania systemowych działań, których celem jest propagowanie i realizowanie ekorozwoju.
W książce nie tylko zajęto się teorią zarządzania środowiskiem (opartą na najnowszych osiągnięciach takich nauk, jak ekonomia środowiska, ekologia społeczna, teoria systemów, cybernetyka i teoria zarządzania) w sensie zarządzania jego użytkowaniem, ochroną i kształtowaniem, lecz takie przedstawiono ogó1ny model systemu zarządzania światowego, w tym obiekt zarządzania system zarządzający (głównie w skali pa~stwa) oraz zarządzanie środowiskowe w przedsiębiorstwach i gminach zgodnie z procedurami Unii Europejskiej i normy ISO 14 000. -
Książka jest adresowana do studentów (zwłaszaa kierunków: zarządzanie i marketing, ekonomia, ochrona środowiska, gospodarą przestrzenna, turystyka), a także do szerokiego grona praktyków. Powinni się z nią zapoznać menedierowie przedsiębiorstw, i to niezaleinie od wielkości i profilu działalności firmy, członkowie zarządów, pracownicy gmin oraz pracownicy jednostek funkcjonujących w systemie zarządzania procesami ochrony środowiska w Polsce, gdyi właściwe zarządzanie środowiskiem wymaga profesjonalnego przygotowania.


Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.