Cracovia znaczy Kraków. Historia w Pasy

Cracovia znaczy Kraków. Historia w Pasy

Dostępność:aktualnie niedostępny 0 egz.
EAN:9788379246397
ISBN:978-83-79246-39-7
Kod tytułu:57180
Szerokość:140 mm
Wysokość:205 mm
39,90 zł
Cena netto: 38,00 zł
(5% VAT)
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 448
Miejsce wydania Kraków
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Typ Książka
Język polski
Mistrzostwo Polski wywalczone przy aplauzie lwowskiej publiczności. „Maradona z Podgórza”, który stał się symbolem klubu. Remis ze słynną FC Barceloną, bójka z kibicami Wisły pod oknem siedziby SS i Józef Piłsudski zakochany w sporcie po wizycie na jej meczu.
Bez Cracovii, najstarszego klubu piłkarskiego w kraju, polski futbol byłby znacznie uboższy. Tomasz Gawędzki prześledził dzieje Pasów i z najważniejszych wydarzeń w historii drużyny stworzył żywą i pełną anegdot opowieść o jej losach.
Od przedwojennych tytułów mistrzowskich, przez chude lata, po najlepszy od lat sezon w Ekstraklasie. Od czasów dominacji na boiskach w całej Polsce, przez tułaczkę po niższych ligach, po niosącą nadzieję erę Comarchu. Od Józefa Kałuży po Bartosza Kapustkę.
Cracovia znaczy Kraków to historia ludzi oddanych klubowi: piłkarzy, kibiców, działaczy. Od fana dla fanów. Nie tylko Pasów, ale całej polskiej piłki. A wszystko to okraszone niepublikowanymi wcześniej wywiadami z Maciejem Madeją i córką Józefa Kałuży.
W sam raz na 110. rocznicę założenia klubu, który został pierwszym mistrzem Polski.


Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.