Wśród kwiatów

Wśród kwiatów

Wydawca: Zysk i S-ka
Dostępność:w magazynie 3 egz.
Czas realizacji:24 h
ISBN:978-83-7506-885-6
EAN:9788375068856
Kod tytułu:50910
Szerokość:150 mm
Wysokość:200 mm
39,90 zł
19,90 zł
Cena netto: 18,95 zł
(5% VAT)
Ilość stron 388
Numer wydania 1
Oprawa twarda
Rok wydania 2012
Typ Książka
PKWiU 58.11.1
W promocji tak
Język polski
Kwiaty towarzyszą człowiekowi niemal od chwili urodzin: ułatwiają kontakty, łagodzą nastroje, zażegnują nieporozumienia, wyrażają uczucia. Nawet w najmniejszym mieszkaniu znajdzie się dla nich miejsce. Idziemy przez życie, a wokół nas kwiaty... Trzeba tylko docenić ich wartość i urodę.

Kolejna, szósta już książka autora m.in. Ogrodowych pasji utrzymana jest w podobnym co poprzednie stylu: barwne zdjęcia, krótkie, rzeczowe opisy, najważniejsze dane dotyczące uprawy, rozmnażania i mrozoodporności w naszym klimacie - to główne atuty tej pozycji.

Eugeniusz Radziul jest z wykształcenia leśnikiem, a ponadto kolekcjonerem i miłośnikiem roślin ozdobnych. Zgromadził, współpracując z ogrodami botanicznymi w kraju i za granicą, od Japonii przez Eurazję po Kanadę, około pięciu tysięcy odmian i gatunków roślin z całej północnej półkuli naszego globu, wśród których były drzewa, krzewy, byliny, trawy, paprocie, pnącza, rośliny cebulowe, skalne, błotne i wodne. Fascynuje go ich niepospolitość, niezwykłość, wyjątkowa uroda, dziwaczne formy, intrygujące pochodzenie.

O hodowanych roślinach napisał dziesiątki artykułów do wielu czasopism ogrodniczych oraz kilka książek: Skalniaki, Byliny, Rośliny cenne, rzadkie, poszukiwane oraz Ogrodowe pasje (nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa).


Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.