Ekologia i ochrona środowiska

Ekologia i ochrona środowiska

Wydawca: Publicat
Dostępność:aktualnie niedostępny 0 egz.
ISBN:978-83-7341-991-9
EAN:9788373419919
Kod tytułu:58666
Szerokość:210 mm
Wysokość:298 mm
29,90 zł
26,91 zł
Cena netto: 25,63 zł
(5% VAT)
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 47
Oprawa twarda
Typ Książka
Język polski
„Ekologiczny papier", „ekologiczna żywność", „ekologowie protestują" – tego rodzaju sformułowania spotykamy codziennie: w prasie, telewizji, szkole. Ekologia bez wątpienia należy do modnych tematów, warto więc wiedzieć dokładnie, co to słowo oznacza i dlaczego w ostatnich latach zrobiło prawdziwą karierę.

W serii Klucz do ojczyzny prezetnujemy tytuł "Ekologia i ochrona środowiska". Jego treść nawiązuje do specyficznie polskich zagadnień, zawiązanych z tym tematem, jednak odnosi się do problemów całego świata. Ochrona środowiska nie zamyka się bowiem w granicach państw, lecz dotyczy "ojczyzny" wszystkich ludzi - Ziemi.

Termin Ekologia pochodzi ze złożenia dwóch greckich wyrazów: oikos – dom, gospodarstwo i logos – słowo, opowieść. Można więc go zinterpretować jako opowieść o wspólnym domu roślin, zwierząt i człowieka – wszystkich żywych istot. Któż by nie chciał żyć w niezniszczonym środowisku, korzystać z jego bogactw: czystych gór, zielonych lasów, krystalicznych jezior i pełnych ryb rzek? Zrozumienie zależności między żywymi organizmami a ich środowiskiem, to ważne zadanie każdego z nas.


Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.