Królewicz i żebrak

Królewicz i żebrak

Wydawca: Zysk i S-ka
Dostępność:w magazynie 21 egz.
Czas realizacji:48 h
ISBN:978-83-8116-326-2
EAN:9788381163262
Kod tytułu:61946
Szerokość:140 mm
Wysokość:205 mm
35,00 zł
28,00 zł
Cena netto: 26,67 zł
(5% VAT)
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 335
Miejsce wydania Poznań
Oprawa twarda
Typ Książka
Język polski
Tłumacz Tadeusz Dehnel
Wzruszająca historia niezwykłej zamiany
„W odwiecznym mieście Londynie pewnego jesiennego dnia w drugiej ćwierci szesnastego stulecia w ubogiej rodzinie nazwiskiem Canty przyszedł na świat chłopiec, którego rodzina ta wcale nie pragnęła. Tego samego dnia w bogatej rodzinie Tudorów przyszło na świat inne angielskie dziecko, gorąco upragnione przez tę rodzinę. Pragnęła go również cała Anglia i tak doń tęskniła, tak go oczekiwała, tak korne zasyłała oń modły do Boga, że gdy narodziło się wreszcie, ludzie bliscy byli radosnego szaleństwa”.
(fragment książki)
Tom i Edward są do siebie bardzo podobni, a jednocześnie zupełnie różni. Tom pochodzi z bardzo biednej rodziny, Edward – z królewskiej. Pewnego dnia chłopcy niespodziewanie zamieniają się rolami. Jak sobie poradzą w nowych sytuacjach? Który powinien zostać prawdziwym królem?
Ta historia podobno naprawdę wydarzyła się w XVI-wiecznym Londynie. Spisana przez Marka Twaina weszła do klasyki literatury dziecięcej i do dziś wciąga dużych oraz małych czytelników. Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami bawi dowcipem Twaina i wzrusza losami chłopców, a także skłania do refleksji nad tym, czym właściwie jest sprawiedliwość.


Inne tytuły z serii Mała klasyka

Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.