Szachy dla przyszłych mistrzów

Szachy dla przyszłych mistrzów

Wydawca: RM
Seria:Szachy
Dostępność:w magazynie 1 egz.
Czas realizacji:48 h
ISBN:978-83-7773-359-2
EAN:9788377733592
Kod tytułu:47756
Szerokość:141 mm
Wysokość:205 mm
29,90 zł
23,32 zł
Cena netto: 22,21 zł
(5% VAT)
Ilość stron 156
Oprawa miękka
Typ Książka
PKWiU 58.11.1
Język polski
Każdy początkujący szachista zadaje sobie z pewnością pytanie: jak trenować, aby nieustannie i szybko podwyższać swoje kwalifikacje sportowe. Podstawowym warunkiem właściwego rozwoju młodego zawodnika – oprócz praktyki turniejowej – są praca z trenerem i samokształcenie. Wiedza w szachach nieustannie się rozwija. Każdy turniej jest praktycznie kuźnią nowych pomysłów. Szczególnie w sferze teorii otwarć szachowych spotykają nas ciągłe niespodzianki. Kto zlekceważy studiowanie początkowej fazy partii, ten szybko pogubi się w gąszczu nowych wariantów oraz idei.
Podręcznik Szachy dla przyszłych mistrzów to przede wszystkim szybki kurs otwarć szachowych. Prezentuje debiuty otwarte, zamknięte i półotwarte, a także zasady pracy nad repertuarem debiutowym, który jest siłą każdego szachisty. Pomaga udoskonalić technikę liczenia wariantów oraz zmysł taktyczny. Zwraca uwagę na najważniejsze problemy gry końcowej. Podkreśla znaczenie analizowania i komentowania partii dla własnego rozwoju. Podpowiada też, jak efektywnie wykorzystać komputer i internet w treningu szachowym.
Ta książka przeznaczona jest dla młodych adeptów królewskiej gry, którzy posiedli już podstawową wiedzę i chcą bliżej poznać tajniki fachowego treningu szachowego. Może być ona także pomocą w działalności szkoleniowej trenerów.


Inne tytuły z serii Szachy

Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.