Laboratorium arcymistrza. Aż 375 niepublikowanych jeszcze pozycji z partii rozegranych przez najlepszych szachistów w ostatnich latach

Laboratorium arcymistrza. Aż 375 niepublikowanych jeszcze pozycji z partii rozegranych przez najlepszych szachistów w ostatnich latach

Wydawca: Penelopa
Dostępność:aktualnie niedostępny 0 egz.
ISBN:978-83-86407-71-9
EAN:9788386407712
Kod tytułu:53222
Szerokość:165 mm
Wysokość:235 mm
32,00 zł
28,80 zł
Cena netto: 27,43 zł
(5% VAT)
Ilość stron 234
Miejsce wydania Warszawa
Numer wydania 1
Oprawa miękka
Rok wydania 2007
Typ Książka
PKWiU 58.11.1
Język polski
Tłumacz Andrzej Sykuła

375 niepublikowanych jeszcze pozycji z partii rozegranych przez najlepszych szachistów w ostatnich latach

Do rąk prawdziwych smakoszy królewskiej gry, chcących poznać tajniki szachów z najwyższej półki trafia nowatorskie opracowanie przedstawicieli ukraińskiej szkoły szachowej. Trener Władimir Grabin-ski przy współpracy Andrieja Wołokitina zdradzają niektóre sekrety pracy na sobą, która doprowadza do niezwykłych sukcesów.
Tytuł mistrza świata Rusłana Ponomariowa, złoty medal na Szachowej Olimpiadzie w Calvii-2004, to najbardziej spektakularne sukcesy nowej fali ukraińskich szachów.
Autorzy w bardzo oryginalnej i sympatycznej formie pokazują nam szachy nie jako serie wykonywanych posunięć, ale także jako ciekawy model świata ze swoimi bohaterami i zasadami.
Książka odkrywa najważniejsze prawdy sukcesów przyszłych szachowych mistrzów.
Najcenniejsza rezerwa w doskonaleniu tkwi w nas samych! Ta prosta prawda powinna zachęcić Czytelnika do skorzystania z opisanych w pracy informacji i ćwiczeń testujących najważniejsze umiejętności praktycznej siły gry szachowego mistrza:

  • liczenie wariantów i zmysł kombinacyjny
  • rozwój intuicji i fantazji szachowej
  • doskonalenie zrozumienia strategii i logiki przebiegu szachowej partii

Duża liczba doskonale wyselekcjonowanych, sprawdzonych na poprawność rozwiązania przykładów została metodycznie ułożona według skali trudności - od przystępnych dla silnego amatora do arcymistrzowskich. Pozwala to Czytelnikowi doskonalić, się i sprawdzić na różnych piętrach sztuki szachowej.
Autorom udało się w bardzo atrakcyjnej formie udowodnić, że wartościowe szachy opierają się nie na pamięci, ale na zrozumieniu. Dlatego najważniejszą sprawą jest rozwój sztuki szachowego myślenia.
Czytelnikowi, który może już uraczyć się tym szachowym delikatesem proponuję - rozłożyć szachy, zaparzyć ulubioną herbatę lub kawę i oddać się uczcie twórczego łamania głowy. Smacznego!

Jacek Bielczyk
Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.