Atak królewsko-indyjski

Atak królewsko-indyjski

Wydawca: RM
Seria:Szachy
Dostępność:w magazynie 2 egz.
Czas realizacji:48 h
ISBN:978-83-7773-550-3
EAN:9788377735503
Kod tytułu:61157
Szerokość:143 mm
Wysokość:205 mm
34,99 zł
27,29 zł
Cena netto: 25,99 zł
(5% VAT)
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 154
Oprawa miękka
Typ Książka
Język polski
Nie ma żadnych wątpliwości, że podstawą sukcesu w każdej partii szachowej jest pomyślny start. Po słabo rozegranym debiucie przeciwnik może uzyskać przewagę materialną lub pozycyjną, którą trudno będzie zniwelować. Wniosek jest logiczny: bez poprawnej gry w początkowym stadium partii szachów nie można liczyć na sukcesy sportowe! Dlatego warto sięgnąć po atak królewsko-indyjski.

Atak królewsko-indyjski już od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród światowej elity szachów. Znalazł miejsce w repertuarze debiutowym takich mistrzów jak Botwinnik, Petrosjan, Smysłow, Kasparow, ale jego największym znawcą był Robert Fischer. Czytelnik będzie miał możliwość prześledzenia w książce twórczości legendarnego arcymistrza w tym zakresie. Także we współczesnej praktyce turniejowej wielu znakomitych szachistów stosuje omawiane otwarcie, na przykład Karjakin, Aronian, Nakamura, Adams, Swidler, Navara, Mamedjarow, Bołogan, Moroziewicz oraz obecny mistrz świata Magnus Carlsen.

Ta książka repertuarowa adresowana jest do tych sympatyków królewskiej gry, którzy chcą w szybkim tempie poznać otwarcie umożliwiające im rozpoczęcie partii szachowej i odniesienie pierwszego sukcesu!


Inne tytuły z serii Szachy

Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.