Jak czytać mosty. Konstrukcje łączące stulecia

Jak czytać mosty. Konstrukcje łączące stulecia

Wydawca: Arkady
Dostępność:w magazynie 1 egz.
Czas realizacji:24 h
EAN:9788321349572
ISBN:978-83-213-4957-2
Kod tytułu:56407
Szerokość:137 mm
Wysokość:165 mm
39,00 zł
35,10 zł
Cena netto: 33,43 zł
(5% VAT)
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 255
Miejsce wydania Warszawa
Numer wydania 1
Oprawa miękka
Rok wydania 2016
Typ Książka
Język polski
Tłumacz Andrzej Magnuszewski
Mosty odgrywają niezwykle ważną rolę w rozwoju nowoczesnej infrastruktury drogowej. Niegdyś łączyły głównie brzegi rzek, obecnie przekraczają oceany i granice państw. Ten tom zawiera bogato ilustrowany katalog różnorodnych rozwiązań inżynieryjnych, które umożliwiają ludziom pokonywanie przeszkód przy przemieszczaniu się z miejsca na miejsce.
W pierwszej części prezentujemy podstawowe typy mostów i sposoby ich wykorzystywania, co z pewnością pomoże czytelnikowi w zrozumieniu, w jaki sposób materiały i technologie wpływają na ewolucję tych konstrukcji. W kolejnych rozdziałach zamieszczono historie rozwoju poszczególnych rodzajów przepraw i przykłady ich najciekawszych realizacji. Każdy z mostów pokazywany jest na fotografii, której towarzyszą szczegółowe rysunki i opisy. Dzięki temu łatwiej będzie czytelnikowi zrozumieć podstawowe podobieństwa i różnice konstrukcyjne.
Książka Jak czytać mosty jest przewodnikiem po najwspanialszych dziełach sztuki inżynieryjnej od czasów starożytnych do dziś, który sprawić ma, że czytelnik zmieni sposób patrzenia zarówno na historyczne, jak i współczesne przeprawy.


Inne tytuły z serii Jak czytać

Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.