Dynamika formy architektonicznej

Dynamika formy architektonicznej

Dostępność:w magazynie 19 egz.
Czas realizacji:48 h
ISBN:978-83-62409-51-8
EAN:9788362409518
Kod tytułu:58364
Szerokość:163 mm
Wysokość:247 mm
59,00 zł
Cena netto: 56,19 zł
(5% VAT)
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 302
Oprawa twarda
Typ Książka
Język polski
Tłumacz Dariusz Juruś, Adam Grzeliński
W swej klasycznej książce Rudolf Arnheim, autorytet psychologicznej interpretacji sztuk wizualnych, zwraca swój doświadczony wzrok w stronę wizualnych aspektów budowli, przykładając swoją teorię do specyficznych cech medium jakim jest architektura. Arnheim tropi nieoczywiste percepcyjnie wytwory architektury z typową dla siebie jasnością i precyzją. W kręgu jego zainteresowań znalazła się m.in. analiza porządku i nieporządku w dizajnie, natura wizualnego symbolizmu, relacja między funkcjonalnością a percepcyjną ekspresją.
Arnheim nie traktuje architektury jako tworu wyizolowanego z innych sfer życia, lecz przy okazji poddaje krytyce zatomizowane współczesne życie społeczne i polityczne, które jego zdaniem znajduje odbicie w architekturze – zarówno w przypadku pojedynczych wybitnych dzieł, jak również przypadku częstego braku jednoczącej myśli estetycznej, która mogłaby stać się źródłem ogólnego porządku architektonicznego.

Arnheim był najlepszego rodzaju romantykiem. Jego mądrość, cierpliwe wyjaśnienia i liryczny entuzjazm przynależą najlepszym nauczycielom.
New York Times


Newsletter

Schowek


Brak tytułów w schowku.