Jak zrobić origami?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
11 grudzień, 2017
Origami wywodzi się z Chin, lecz rozwinęło się w Japonii, stąd też uważane jest za tradycyjną sztukę tego kraju. Początkowo origami tworzono na uroczystości religijne, lecz z biegiem czasu zaczęto przyozdabiać nim domy. W ciągu stuleci origami ewoluowało, powstały różne techniki składania papieru, poza tradycyjnym origami z kwadratu, można znaleźć wzory na origami z koła lub origami modułowe, które składa się z wielu modułów, które powstają z osobnych arkuszy papieru.

Jak zrobić origami?

Poszukując informacji jak zrobić origami można posiłkować się schematami z internetu lub książek. Oczywiście polecamy wydania drukowane, w których można znaleźć zarówno podstawowe wzory origami, jak również zaawansowane. Wspaniałym pomysłem na ćwiczenie origami może być bukiet. W książce Origami. Kwiaty z papieru, pokazano jak zrobić m.in. origami tulipany, kwiaty wiśni, lilii, liście czy łodygi. Książka opisuje również narzędzia, materiały i podstawowe techniki zginania papieru. Korzystając z poradników uzyskacie podstawową wiedzę jak stworzyć niesamowite zwierzątka origami i inne kształty, dostaniecie pakiet wzorów do złożenia i godziny genialnej zabawy.

Origami z koła

Jeżeli opanowaliście już podstawowe zasady składania papieru, takie jak szafa, latawiec (lody), ryba, koperta, wiatrak, trójkąt, kwadrat, żuraw czy żaba lub jesteście znudzeni klasycznym origami, warto zainteresować się origami z koła lub kiri-origami - techniki, w której niektóre koła nacinamy. W zapoznaniu się ze wzorami, jakie można złożyć z kół, warto zajrzeć do książek z wydawnictwa BiS: Nacinamy kółeczka, czyli kiri-origami płaskie z koła, Przygody papierowych misiów czyli origami płaskie z koła, Bajkowe kółeczka, czyli origami płaskie z koła, Magiczne kółeczka czyli origami płaskie z koła. Wymienione tytuły pokazują jak złożyć papier, aby powstały np. takie postaci jak Kubuś Puchatek czy Miś Paddington. W tej serii znajdują się również tytuły o origami z kwadratu, więc można pociągnąć swoją przygodę w stronę wspaniałych ozdób przestrzennych.

Zobaczcie Książki o origami (kliknij)

Nacinamy kółeczka, czyli kiri-origami płaskie z koła
Nacinamy kółeczka, czyli kiri-origami płaskie z koła
Origami. Kwiaty z papieru
Origami. Kwiaty z papieru
Papierowa wioska smerfów, czyli origami płaskie z kwadratu
Papierowa wioska smerfów, czyli origami płaskie z kwadratu
Czytany 118 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 grudzień 2017 20:34

Newsletter