ABC florystyki Hortpress

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
07 grudzień, 2017
Podobno florystą może zostać każdy kto posiada zmysł estetyczny i odrobinę wyobraźni - jesteśmy pewni, że tego Wam nie brakuje, gdyż już samo zainteresowanie florystyką zdradza, że macie niesamowitą wyobraźnię!
Zawód florysty daje dość dużą swobodę działania, gdyż można pracować dla kogoś, lecz również można obrać drogę kariery indywidualnej. W obecnych czasach floryści zajmują się nie tylko wiązaniem kwiatów w kwiaciarni, florystyka stała się modna i kompozycje roślinne towarzyszą różnorodnym uroczystościom jak śluby czy bankiety. Współczesny florysta to również dekorator przestrzeni mieszkań, balkonów i tarasów.

Co florysta umieć powinien?

Jeżeli wydaje Wam się, że florysta powinien umieć robić bukiety, to macie trochę racji, lecz to jedynie niewielki procent umiejętności profesjonalnego florysty. Wiedza, jaką powinna posiąść osoba wykonująca ten zawód, jest mocno rozbudowana i nie opiera się wyłącznie na tworzeniu niesamowitych bukietów. W zakres obowiązków wchodzi m.in. wiedza na temat kompozycji kwiatowych w ujęciu historycznym, zasady kompozycji, sezonowość aranżacji roślinnych, wiedza o budowie i funkcjach życiowych roślin, przygotowanie materiału roślinnego, suszenie i utrwalanie roślin, wiedza na temat form dekoracji w zależności od okoliczności. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie w popularnym podręczniku ABC florystyki Hortpress.

Książka ABC florystyki używana czy nowa?

ABC florystyki Anny Nizińskiej jest już pozycją kultową, mimo wielu książek do bukieciarstwa jakie ukazały się w języku polskim, ten tytuł niezmiennie cieszy się powodzeniem. Na rynku można znaleźć egzemplarze nowe i używane, więc chcąc postawić pierwsze kroki w zawodzie florysty nie musicie kupować nowego wydania, możecie także skorzystać z podręczników z drugiej ręki. Niezależnie od miejsca zakupu, książka ABC florystyki na pewno będzie dla Was pomocna, gdyż zawiera wszystkie podstawowe informacje na temat bukieciarstwa. W ABC florystyki znajdują się rozdziały opisujące m.in.: wiązanki okolicznościowe, florystykę pogrzebową, florystykę ślubną, florystykę komunijną, dekoracje na Boże Narodzenie, dekoracje na Wielkanoc, dekoracje na Walentynki, dekoracje dożynkowe, dekoracje stołów, dekoracje kościołów, a także dekoracje z roślin doniczkowych. Znajdziecie tu wiele ciekawych pomysłów i inspirację do tworzenia własnych bukietów i kompozycji.

Jeżeli pochłonęliście ABC florystyki i szukacie nowej wiedzy to zajrzyjcie do książki Florystyka ślubna Hortpress, a jeśli szukacie książki Bukieciarstwo i dekoracje roślinne Anny Nizińskiej to niestety książka ta nie jest już wznawiana, gdyż dubluje informacje z ABC florystyki.

Życzymy owocnej lektury!

Zobacz książki o florystyce:

Czytany 119 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 grudzień 2017 22:08

Newsletter