Co znajdziecie w najnowszym Katalogu roślin drzewa, krzewy, byliny?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
17 październik, 2016

W Katalogu roślin drzewa, krzewy, byliny znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o roślinach, które przygotowali producenci sadzonek. Katalog roślin zawiera opisy starych odmian, które możemy spotkać w polskich ogrodach od wielu lat, a także nowości, w tym gatunki unikatowych roślin o wyższych wymaganiach.
 

Na wstępie

Pierwsza część Katalogu roślin drzewa, krzewy, byliny polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich zawiera informacje o planowaniu ogrodu. Opisane zostały takie zagadnienia jak: wygląd naszego przyszłego ogrodu, jego funkcje, ile czasu będziemy musieli poświęcić na utrzymanie naszego ogrodu, jakiej wielkości terenem dysponujemy, dobór roślin i efekt jaki chcemy uzyskać. Następny rozdział to wskazówki na temat sadzenia i pielęgnacji roślin, które pomogą w wyborze i kupnie roślin i ich przygotowaniu do sadzenia. Znajdują się tu także informacje w jaki sposób przetransportować rośliny, a następnie jak je posadzić, pielęgnować, zabezpieczyć przed zimą i przycinać. Informacje zawarte na pierwszych stronach książki są zwięzłe, pozwalają na szybkie przyswojenie wskazówek i przejście do etapu wyboru roślin do wymarzonego ogrodu.

2680 roślin

Wybór roślin jest ogromny! W nowym wydaniu Katalogu roślin opisano aż 592 drzewa i krzewy iglaste, 264 drzewa liściaste, 664 krzewy liściaste, 288 roślin wrzosowatych, 176 pnączy, 96 róż, 96 roślin sadowniczych, 376 bylin, 32 rośliny tarasowe, 72 trawy i paprocie, 24 rośliny ozdobne o jadalnych owocach. Każda roślina zilustrowana jest zdjęciem, a opis zawiera informacje m.in. o wysokości, najlepszym stanowisku, jakie temperatury wytrzymuje, czy nadaje się do obszarów miejskich. Można tu również znaleźć ciekawostki dotyczące nagród na prestiżowych, międzynarodowych targach i konkursach.

Inspiracje

Genialnym dodatkiem do katalogu roślin są strony zawierające inspiracje. Przedstawione zdjęcia aranżacji roślin działają na wyobraźnię. Pokazane na zdjęciach rośliny są oznaczone, dzięki czemu możemy odnaleźć je w katalogu i sprawdzić czy sprawdzą się w naszym wymarzonym ogrodzie.

Tabele

Katalog zamykają bardzo przydatne tabele, które skupiają nazwy roślin do różnych rodzajów nasadzeń np. roślin przyjaznych dla zwierząt, roślin na skalniaki czy do pojemników. Znajduje się też tu coś dla florystów, gdyż tabele zawierają również rośliny do dekoracji florystycznych przedstawiając gatunki, które dobrze wyglądają po zasuszeniu.

Jeśli jesteś projektantem ogrodów, pracujesz przy sprzedaży roślin, masz działkę, studiujesz architekturę krajobrazu i ogrodnictwo lub jesteś pasjonatem to Katalog roślin drzewa, krzewy, byliny polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich koniecznie powinien uzupełnić Twoją domową biblioteczkę!

>> Kup Katalog roślin drzewa, krzewy, byliny

Czytany 195 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 marzec 2017 16:49

Newsletter